Naše novinky

Omlouvám se všem, kteří máte zájem zjistit co se v naší školce děje za to, že zde nenajdete naše aktuální novinky. Bohužel času je málo a správa webových stránek nepatří k mým favorizovaným činnostem.

Takto ušetřený čas trávím raději  se školkovými dětmi  na výletech, na lyžích, na trampolínách, na koních, na Masopustu, na oslavách příjezdu Sv. Martina, na Svatojánské noci a dalšími z mého pohledu smysluplnějšími aktivitami.

Bližší informace k této rubrice Vám však ráda podám na vyžádání.

Děkuji za pochopení:)

Sv. Martin

Stejně jako každý rok, i letos k nám přijel Sv. Martin. Sníh sice nepřivezl, ale i tak máme velikou radost, že k nám opět přijel se svoji svatomartinskou řečí. Bohužel se nám nepodařilo pořídit žádnou kvalitní fotografii. Tak jen tak pro představu: měl bílého koně, byl to rytíř, takže měl i meč a dlouhý červený plášť. Jestli někdy někoho podobného potkáte, tak už bude vědět o koho se jedná:)

Noc netopýrů

Tak jako každý rok, i letos jsme se na konci prázdnin vydali do Panského lomu na Noc netopýrů. A nebyli jsme sami. Přijeli za námi naši kamarádi ze Žitavského Tierparku a bylo to moc fajn:)

 

 

Slavíme mezinárodní úspěch

Oskar za popularizaci vědy putuje do liberecké mateřské školy

Liberecká věda sklízí mezinárodní úspěchy. Ředitelka liberecké mateřské školy U Potůčku Renata Rydvalová se zařadila mezi elitní skupinu nositelů evropského ocenění European Science Teacher Award, když na patnáctém ročníku mezinárodní soutěže Science on Stage vyhrála první místo v kategorii Věda a její aplikace. Hlavní cenu se jí podařilo získat s environmentálně orientovaným projektem Medové království v konkurenci více než čtyřseti vítězů národních kol, kterými byli učitelé všech vzdělávacích stupňů z 24 evropských zemí včetně Kanady.

„Byla to neuvěřitelná atmosféra,“ podělila se s námi o dojmy Renata Rydvalová po svém vítězném návratu do Liberce. „Čtyři dny plné radosti z poznávání, tvůrčího přístupu ve výuce a kolegové z celého světa. Byla jsem neskutečně překvapená, když jsem při vyhlašování vítězů při tak velké konkurenci slyšela své jméno.“

Liberec se tím stává významným centrem také v oblasti popularizace a výuky vědy. Loňský národní ročník soutěže stejně jako účast skupinky devíti nejlepších českých reprezentantů v Londýně organizovala Matematicko-fyzikální  fakulta Univerzity Karlovy v Praze za finanční podpory společnosti Jablotron.

Renata Rydvalová se ve své mateřské škole už od jejího vzniku orientuje na environmentální vzdělávání a postupně si i díky podpoře liberecké Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor vytvořila řadu environmentálně orientovaných vzdělávacích programů, díky kterým se děti učí poznávat a rozumět světu kolem sebe. „Díky finanční podpoře Nadace jsme si mohli zakoupit tři první včelstva, která se nám mezitím už rozrostla na šest,“ říká Rydvalová o svém projektu. „Děti se tak učí prakticky poznávat život včel, díky nim si rozvíjejí své předmatematické a sociální dovednosti, stejně jako dovednosti v ostatních přírodovědně technických oblastech a především získají respekt k přírodě kolem sebe.“

Akční učitelka získáním „pedagogicko-vědeckého Oskara“ ale neusíná na vavřínech, v příštích týdnech bude za finanční podpory Odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Libereckého kraje vydávat dětskou publikaci o ježkovi.

 

Svatojánská noc

23.6. jsme společně oslavili noc plnou kouzel – Noc Svatojánskou. Je pravda, že počasí nám až zase tolik nepřálo a večer každý ulehl do své postýlky místo do spacáku, ale zcela jistě se každému  splní všechna přání, na která té noci myslel.